PiSowski marsz żywych trupów i misja p. Kopacz – nienawiść

14 lutego 2016

Premierka Kopacz cechuje się rozdwojeniem jaźni. Najpierw gra diablicę, by po chwili stać się boginią. Prowokuje, atakuje, a gdy widzi że nic z tego, ten uparty Kaczyński nie chce podpalać Polski, by ona mogła bohatersko gasić pożary – wpycha nienawiść Jarosławowi na usta niczym dziecko w brzuch.

Już na tydzień przed marszem przychylni Platformie dziennikarze wytwarzali narracje, że ten straszny kurdupel zamierza podpalić Warszawę 13 grudnia. Sama premierka stwierdziła „my nie zapominamy, że stan wojenny okupiony został krwią wielu Polaków. Szanując prawo każdego do demonstracji, oburza mnie, że jutrzejsza data wykorzystywana jest cynicznie do celów politycznych”  – no tak, bo przecież stan wojenny nie miał nic wspólnego z polityką, nie był aktem wymierzonym w tężejącą opozycje tylko było to wydarzenie związane z malarstwem, a Jarosław Kaczyński to nie polityk tylko malarz więc powinien promować sztukę, a nie realizować cele polityczne.

Piękne frazesy głoszone przez Ewę Kopacz mają kreować atmosferę nienawiści wokół lidera opozycji parlamentarnej, więc strzeliła w niego jadem jeszcze pieprzniej „Polacy nie chcą kolejnych seansów nienawiści, chcą pokoju. – Kaczyński nie gwarantuje ani jednego, ani drugiego. Ja wierzę w zmianę, którą obiecałam, ale polityka współpracy nie może oznaczać zgody na politykę nienawiści. Nigdy nie będzie na to zgody”. Widzieliśmy co działo się na marszu – prezes PiS absolutnie nie zagwarantował nam pokoju i nie szczędził nam seansu nienawiści, wszak śpiewano tam hymn narodowy i inne pieśni patriotyczne. A przecież to już jest przejaw faszyzmu w najbrunatniejszej formie. A szefowa rządu najwidoczniej zapatrzyła się na największego patriotę Jerzego Urbana, który w 1984 roku raczył rzec iż „w kościele księdza Popiełuszki urządzane są seanse nienawiści”, a teraz jest zdeklarowanym wyborcą Platformy Obywatelskiej.

Jakbym na tym poprzestał, to może nawet Sakiewicz zatrudniłby mnie w Gazecie Polskiej. Wszakże obnażyłem hipokryzję władzy, a prezesa przedstawiłem w najprawszym i najsprawiedliwszym świetle. Jednakże nie jestem propagandystą PiSu, więc zamykam interludium i smaruję drugą część felietonu.

Marsz obnażył prawdziwe oblicze, geriatryczne wręcz Prawa i Sprawiedliwości jako partii stałych partycypantów mszy w kościołach polskich. Nie mam nic ani przeciwko ludziom starszym ani kościołowi, jednak trudno mi uwierzyć, że taka społeczność może zmienić Polskę. To nie jest pokolenie chcące zmienić ustrój, wyrwać korzenie socjalizmu, który trawi naszą gospodarkę, ci ludzie mają wręcz sentyment do państwowego!

Uczestnicy tego marszu to w większości działacze PiSu zwożeniu ze wszystkich regionów Polski autobusami, którzy po siedmiu latach w opozycji są wygłodniali stanowisk i jedyne co chcą zmienić, to wygryźć ze stołków tamtych zdrajców Polski i posadzić na nich swoje patriotyczne zady. No wtedy Polska będzie Polską.

Oglądałem obszerne relacje z tego wydarzenia. Siwa głowa i beret raz za razem to notoryczny widok. Na oko średnia wieku – grubo ponad 50 lat. Gdzieniegdzie przewijały się jakieś młode głowy – pewno dzieci starych działaczy i młodzi działacze. Nie dziwi mnie, że agitatorzy PiSowscy wyłapywali takie widoki, fotografowali i epatowali tym w mediach społecznościowych na potęgę, żeby przykryć podstarzałą prawdę.

Hanna Gronkiewicz-Waltz już dzień po reelekcji przyznała milion złotych z kasy miasta wydawnictwu „Agora” wydającemu „GW” w zamian za zamieszczanie ogłoszeń stołecznych. Pokolenie starych działaczy jest gwarantem tego, że zmienią się jedynie świnie przy korycie, a publiczne pieniądze na ogłoszenia nie trafią do Michnika, tylko do Sakiewicza albo jakiegoś innego Karnowskiego.

Morał jest taki, że należy zaufać młodym, pod warunkiem że nie są dziećmi starych działaczy mknących do koryta. Nie bez powodu układ zwalcza partie, które w większości składają się ze zbuntowanej, nieskażonej rakiem socjalizmu i żerowania na państwowych posadkach młodzieży, która realnie chce zmienić system. System się broni.

Dominik Szczepanik

Polub NamZależy.pl

Subskrybuj NamZależy.plLoading Facebook Comments ...

Jacek Sasin: propozycje prezydenta dają szansę, by przeprowadzić gruntowną reformę (video)

Powstaną w Polsce nowe koleje? Rząd poważnie myśli o takim rozwiązaniu

Lekcje religii usunięte ze szkół w Luksemburgu

Nie tylko masło podrożało. W górę poszły ceny mięsa wieprzowego

Grzegorz Schetyna: nie przyjmujemy zaproszenia do zmiany konstytucji - ani od prezydenta, ani od kogokolwiek innego (video)

Korea Północna zwiększa ruch na wschodnim wybrzeżu

Dominik Tarczyński w programie Katarzyny Kolendy-Zaleskiej: porozmawiajmy o numerach Lotto

Krzysztof Szczerski o prezydencie Andrzeju Dudzie: wszystko to co robi, robi w logice państwa

Czwarta kadencja Angeli Merkel. Kanclerz musi podjąć decyzję ws. dalszego przyjmowania uchodźców

Krystyna Pawłowicz zostanie usunięta z Facebooka? Powstała petycja w tej sprawie

Donald Trump wprowadza ograniczenia. Kolejne zakazy wjazdu na terytorium USA

Znane są oficjalne wyniki wczorajszych wyborów do Bundestagu. Partie chadeckie CDU/CSU uzyskały 33 proc. głosów

Jarosław Kaczyński o rządzie: patrząc na ogólne wyniki, mogę powiedzieć: jest dobrze

Martin Schulz: koniec naszej współpracy z CDU/CSU

Andrzej Duda z największym zaufaniem społecznym

Coraz mniejsze bezrobocie w Polsce? Według GUS-u sytuacja jest dobra

Jarosław Kaczyński spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą

Grzegorz Schetyna: Hanna Gronkiewicz-Waltz jest obiektem zmasowanego ataku (video)

PiS może wprowadzić zmiany w ordynacji wyborczej

Kim Dzong Un znowu grozi Donaldowi Trumpowi. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta

Wojciech Cejrowski komentuje swoje słowa dotyczące oddania Szczecina Niemcom: ta sprawa jest irytująca

Współpracownik prezydenta Andrzeja Dudy: przygotowałem swoją żonę i dzieci na to, że mogę być zatrzymany (video)

Beata Szydło w rozmowie z Radiem Maryja: jesteśmy przygotowani do reformy medialnej

Rusza rządowy program – Otwarte Strefy Aktywności (video)

Włodzimierz Czarzasty: SLD rzuci na pewno kandydaturę na prezydenta Warszawy

Ogromna fala przemocy seksualnej w Rzymie

Polacy chcą rozszerzenia obrony koniecznej

Konstanty Radziwiłł: służba zdrowia nie może działać dla zysku

Angela Merkel krytykuje Donalda Trumpa: uważamy każde militarne rozwiązanie za absolutnie niewłaściwe

Bronisław Komorowski krytykuje Andrzeja Dudę za jego działania dotyczące reformy wymiaru sprawiedliwości (video)

Top