PiSowski marsz żywych trupów i misja p. Kopacz – nienawiść

14 lutego 2016

Premierka Kopacz cechuje się rozdwojeniem jaźni. Najpierw gra diablicę, by po chwili stać się boginią. Prowokuje, atakuje, a gdy widzi że nic z tego, ten uparty Kaczyński nie chce podpalać Polski, by ona mogła bohatersko gasić pożary – wpycha nienawiść Jarosławowi na usta niczym dziecko w brzuch.

Już na tydzień przed marszem przychylni Platformie dziennikarze wytwarzali narracje, że ten straszny kurdupel zamierza podpalić Warszawę 13 grudnia. Sama premierka stwierdziła „my nie zapominamy, że stan wojenny okupiony został krwią wielu Polaków. Szanując prawo każdego do demonstracji, oburza mnie, że jutrzejsza data wykorzystywana jest cynicznie do celów politycznych”  – no tak, bo przecież stan wojenny nie miał nic wspólnego z polityką, nie był aktem wymierzonym w tężejącą opozycje tylko było to wydarzenie związane z malarstwem, a Jarosław Kaczyński to nie polityk tylko malarz więc powinien promować sztukę, a nie realizować cele polityczne.

Piękne frazesy głoszone przez Ewę Kopacz mają kreować atmosferę nienawiści wokół lidera opozycji parlamentarnej, więc strzeliła w niego jadem jeszcze pieprzniej „Polacy nie chcą kolejnych seansów nienawiści, chcą pokoju. – Kaczyński nie gwarantuje ani jednego, ani drugiego. Ja wierzę w zmianę, którą obiecałam, ale polityka współpracy nie może oznaczać zgody na politykę nienawiści. Nigdy nie będzie na to zgody”. Widzieliśmy co działo się na marszu – prezes PiS absolutnie nie zagwarantował nam pokoju i nie szczędził nam seansu nienawiści, wszak śpiewano tam hymn narodowy i inne pieśni patriotyczne. A przecież to już jest przejaw faszyzmu w najbrunatniejszej formie. A szefowa rządu najwidoczniej zapatrzyła się na największego patriotę Jerzego Urbana, który w 1984 roku raczył rzec iż „w kościele księdza Popiełuszki urządzane są seanse nienawiści”, a teraz jest zdeklarowanym wyborcą Platformy Obywatelskiej.

Jakbym na tym poprzestał, to może nawet Sakiewicz zatrudniłby mnie w Gazecie Polskiej. Wszakże obnażyłem hipokryzję władzy, a prezesa przedstawiłem w najprawszym i najsprawiedliwszym świetle. Jednakże nie jestem propagandystą PiSu, więc zamykam interludium i smaruję drugą część felietonu.

Marsz obnażył prawdziwe oblicze, geriatryczne wręcz Prawa i Sprawiedliwości jako partii stałych partycypantów mszy w kościołach polskich. Nie mam nic ani przeciwko ludziom starszym ani kościołowi, jednak trudno mi uwierzyć, że taka społeczność może zmienić Polskę. To nie jest pokolenie chcące zmienić ustrój, wyrwać korzenie socjalizmu, który trawi naszą gospodarkę, ci ludzie mają wręcz sentyment do państwowego!

Uczestnicy tego marszu to w większości działacze PiSu zwożeniu ze wszystkich regionów Polski autobusami, którzy po siedmiu latach w opozycji są wygłodniali stanowisk i jedyne co chcą zmienić, to wygryźć ze stołków tamtych zdrajców Polski i posadzić na nich swoje patriotyczne zady. No wtedy Polska będzie Polską.

Oglądałem obszerne relacje z tego wydarzenia. Siwa głowa i beret raz za razem to notoryczny widok. Na oko średnia wieku – grubo ponad 50 lat. Gdzieniegdzie przewijały się jakieś młode głowy – pewno dzieci starych działaczy i młodzi działacze. Nie dziwi mnie, że agitatorzy PiSowscy wyłapywali takie widoki, fotografowali i epatowali tym w mediach społecznościowych na potęgę, żeby przykryć podstarzałą prawdę.

Hanna Gronkiewicz-Waltz już dzień po reelekcji przyznała milion złotych z kasy miasta wydawnictwu „Agora” wydającemu „GW” w zamian za zamieszczanie ogłoszeń stołecznych. Pokolenie starych działaczy jest gwarantem tego, że zmienią się jedynie świnie przy korycie, a publiczne pieniądze na ogłoszenia nie trafią do Michnika, tylko do Sakiewicza albo jakiegoś innego Karnowskiego.

Morał jest taki, że należy zaufać młodym, pod warunkiem że nie są dziećmi starych działaczy mknących do koryta. Nie bez powodu układ zwalcza partie, które w większości składają się ze zbuntowanej, nieskażonej rakiem socjalizmu i żerowania na państwowych posadkach młodzieży, która realnie chce zmienić system. System się broni.

Dominik Szczepanik

Polub NamZależy.pl

Subskrybuj NamZależy.plLoading Facebook Comments ...

Wojciech Cejrowski o opozycji: to oni mówią plugawym językiem przy ośmiorniczkach (video)

Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński do opozycji: komuniści i esbecy, precz z łotrami

Najnowszy sondaż IBRiS dla Onetu: 52 proc. respondentów przeciwko PiS. Młodzi ludzie niezadowoleni

Orędzie premier Beaty Szydło: My jesteśmy władzą odpowiedzialną i jeśli na coś się umówiliśmy z obywatelami, to chcemy tego dotrzymać (video)

Donald Tusk wystosował oświadczenie w sprawie sytuacji w Polsce. Apel do prezydenta Dudy

Manifestacje pod Sejmem i Pałacem Prezydenckim. Demonstranci blokowali ul. Wiejską. Interweniowała policja (video)

Sejm przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym. Uwzględniono kilka poprawek

Ostra reakcja posła Kukiz'15 na zachowanie opozycji: "Do jasnej cholery, krzywdę chcecie nam zrobić?!" (video)

Niepewna sytuacja PSL w Sejmie? W związku z odejściem posłanki klub niedługo może przestać istnieć

Jarosław Kaczyński tłumaczy swoje agresywne zachowanie: pewna miara została przekroczona (video)

Kolejne niepokojące zachowanie w Sejmie. Doszło do przepychanek między Petru, a Suskim. Posłowie prawie, że pobili się o mikrofon (video)

Sondaż Polsat News: Janusz Korwin-Mikke liderem opozycji. Europoseł może liczyć na 47,5 proc. głosów poparcia

Krystyna Pawłowicz przed posiedzeniem komisji: zamknijcie mordy! (video)

Gorąca noc w Sejmie. Awantury, okrzyki, wyzwiska. Nie tylko Kaczyński dał się ponieść emocjom (video)

Kaczyński do opozycji: "zamordowaliście mojego brata, jesteście kanaliami!". Awantura nocą w Sejmie (video)

Korwin-Mikke: PiS twierdzi, że sądownictwo opanowane jest przez skorumpowaną SBecką mafię. I zajęło się wyganianiem diabła Belzebubem (video)

Marian Kowalski: Schetyna powinien stracić immunitet i trafić do więzienia (video)

TVP kontynuuje kontrowersyjną narracje: "Obrońcy pedofilów i alimenciarzy twarzami oporu przeciwko reformie sądownictwa"

Ojciec Rydzyk znowu otrzymał fundusze. PiS kolejny raz szczodre dla duchownego

Niezwykle burzliwe posiedzenie Sejmu; PiS wprowadza poprawkę do projektu ustawy o KRS; opozycja niezadowolona; pod Sejmem czekają ludzie

Czechy zaostrzają prawo wobec uchodźców. Nowelizacja ustawy podpisana

Reakcja społeczeństwa okazała się sukcesem. Opłata paliwowa nie wejdzie w życie. "Cieszymy się z tej decyzji" - mówi opozycja

Para książęca, William i Kate z wizytą w Warszawie. Brytyjscy goście spotkali się z prezydentem Dudą i jego małżonką (video)

Emocjonalne przemówienie uczestniczki Powstania Warszawskiego: Prosimy was, bądźcie mądrzy, bądźcie bogaci w dobroć (video)

Paweł Kukiz: nie do zaakceptowania jest "reforma" sądów polegająca na tym, że jedna tylko partia wskazuje swoich sędziów

Wczorajsze zachowanie członków KOD oburzyło komentatorów. "Porozsiadali się brudnymi tyłkami na pomniku AK jak na pikniku"

Adam Michnik przeklina do dziennikarza TVP Info: Jak ty skur***ynu zmądrzejesz (video)

Demonstracje przed Sejmem. Opozycja oraz KOD manifestują w obronie demokracji i sądownictwa

Krystyna Pawłowicz straszy media utratą koncesji. Chodzi m.in. o „Gazetę Wyborczą”, „TVN” czy „Newsweek”

Ryszard Petru prosi o wsparcie: napisałem list do naszych przyjaciół na całym świecie z prośbą o solidarność

Top